Skip to Content

Tuesday, October 22nd, 2019

جهان جان هانتسمن به عنوان سفیر جدید آمریکا در روسیه معرفی شد 19.07.2017

Closed
by July 19, 2017 General

سیاستمدار عضو حزب جمهوری‌خواه، فعال اقتصادی و پدر هفت فرزند، سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در روسیه شد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، جان هانتسمن ۵۷ ساله را برای این سمت برگزید.

هانتسمن در زمان جرج بوش پدر سفیر آمریکا در  سنگاپور و در زمان اوباما سفیر این کشور در چین بود. ترامپ در مبارزات انتخاباتی‌اش او را متهم کرده بود که مطابق منافع آمریکا عمل نمی‌کند. با این وجود حالا خود، هانتسمن را به عنوان سفیر آمریکا در کشوری حساس، روسیه، برگزیده است.

جان هانتسمن در سال ۲۰۱۲ خود را نامزد ریاست‌جمهوری از سوی حزب جمهوری‌خواه کرد. او رئيس اندیشکده “شورای آتلانتیک” و نیز صاحب یک انجمن سرطان است. هم‌زمان او عضو هیأت مدیره بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله شرکت خودروسازی فورد، هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون و نیز غول نفتی شِورون است.

با این حال شغل جدید او به عنوان سفیر آمریکا در روسیه از تمامی مشاغل پیشین او حساس‌تر است. این روزها رابطه واشنگتن و مسکو به سردی و حتی تیرگی گرویده است.

روسیه متهم به دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و به همین دلیل مجلس سنای آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور وضع کرده است. باید دید آیا جان هانتسمن می‌تواند در بهبود مناسبات دو کشور نقش ایفا کند؟

Previous
Next