Skip to Content

Duo Hradecká, Hlaváčková nestačilo ruský pár a s Turnajem mistryň se loučí už po prvním kole

Closed
by October 28, 2016 General
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká - Foto:  ASC Dukla

Andrea Hlaváčková a Lucie HradeckáFoto:  ASC Dukla

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká podlehly v prvním kole Turnaje mistryň ruskému páru Makarovová, Vesninová 6:2 a 7:5, takže si semifinále v Singapuru nezahrají. Ruské hráčky měly navrch po většinu utkání, během kterého přišly o svůj servis pouze jednou. Poslední českou stopou na Turnaji mistryň tak zůstává deblistka Lucie Šafářová.

Makarovová s Vesninovou dominovaly především v prvním setu, který získaly poměrně snadno za necelých 35 minut poté, co Češkám hned na úvod vzaly servis a posléze již žádné komplikace nedopustily.  

Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější. Duo H+H se zlepšilo jak při podání, tak při příjmu. Ani zlepšení ale nakonec úspěch českému páru nepřineslo, protože Rusky zvládly koncovku druhého setu lépe, což využily k zisku další sady a ukončení zápasu v jejich prospěch. 

Po vypadnutí Hlaváčkové s Hradeckou a Karolíny Plíškové, která startovala v singlu i deblu, si tak šanci na zisk titulu v Singapuru z českých hráček uchovává už pouze Lucie Šafářová, kterou společně s její americkou kolegyní Mattekovou-Sandsovou čeká v sobotu semifinále. 

Autor:  Jakub Knoll

Previous
Next