Skip to Content

Thursday, December 12th, 2019

FOTO: Ķīnas attīstītājs netālu no Singapūras veido 100 miljardu dolāru vērtu nekustamā īpašuma projektu

Closed
by November 25, 2016 General

, 2016. gada 25. novembris 09:46

Labiekārtotie zālāji un puķu krūmi Country Garden Holdings lielajā īpašuma demonstrāciju vietā Malaizijas dienvidos beidzas pēkšņi pie neliela stiepļu žoga. Tālāk atrodas tuksnesis, kas ir pilns ar celtņiem un pāļu dzīšanas ierīcēm, ko Ķīnas attīstītājs izmanto, lai uzbūvētu 100 miljardu dolāru vērto pilsētu jūrā, raksta Bloomberg.

Kamēr Ķīnas nekustamā īpašuma pircēji ir likuši augt cenām no Vankūveras līdz pat Sidnejai, šajā Dienvidaustrumu Āzijas stūrī Ķīnas attīstītāji, kas pārņem tirgu, spiež cenas zemākas, tirgu pārpildot ar simtiem tūkstošu jaunu mājokļu. Viņi uzskata, ka Johor Bahru pilsēta, kura atrodas uz robežas ar Singapūru, kļūs par nākamo Šenžeņu.

Saistītie raksti

Šie Ķīnas spēlētāji būvē tūkstošiem māju vienā piegājienā un visi no tiem ir ārkārtīgi nobijušies, norāda Axis-REIT investīciju vadītājs Siva Šankers, piebilstot, ka nav skaidrs, ko viņi plāno darīt ar visām ēkām un kas tās pirks, un, kad tās būs pabeigtas, lielākais jautājums ir, kas tajās ilgtermiņā uzturēsies.

Ķīnas kompānijas patlaban lūkojas uz Malaiziju, jo izaugsme vairākās to iecienītajās Ķīnas pilsētās bremzējas, liekot daudziem pasaules lielākajiem ēku būvētājiem skatīties uz ārvalstīm, lai attīstītu milzīgus dzīvojamos kompleksus, kas straujas izaugsmes gados uzņēma apgriezienus Ķīnā. Tagad viņi atraduši pievilcīgu vietu šajā speciālajā ekonomiskajā zonā, kas ir trīs reizes lielāka par Singapūru.

Projektu apmēri ir galvu reibinoši. Country Garden Holdings projekts Forest City, kas atrodas uz četrām salām, spēs uzņemt 700 tūkstošus cilvēku, un tā platība ir četras reizes lielāka nekā Ņujorkas Centrālais parks. Tajā būs biroju debesskrāpji, parki, viesnīcas, tirdzniecības centri un starptautiskā skola, un viss aprīkots ar zaļo zonu. Būvniecība tika uzsākta februārī un patlaban pārdoti jau 8000 dzīvokļi.

Tas ir lielākais no aptuveni 60 projektiem Iskandar zonā Malaizijā, un nākotnē tajā varētu uzcelt vairāk nekā pusmiljonu māju.

Galerijā augstāk iespējams aplūkot Forest City projektu!  

Previous
Next