Skip to Content

Saturday, September 21st, 2019

Hotel Hilton Prague Oldtown bude mít vlastníka ze Singapuru

Closed
by December 22, 2016 General

Jak uvádí server eurobuildcee.com, pětihvězdičkový hotel naproti Masarykovu nádraží je součástí transakce, v rámci které investiční obr Blackstone odprodal fondu také Gestin centrum, které v centru Prahy nabízí kanceláře a obchodní prostory s rozlohou 6900 metrů čtverečních. Novým majitelem hotelu je podle zmíněného webu v našem regionu ne moc známý fond ze Singapuru M & L Hospitality Trust. Ten byl zatím aktivní hlavně v Amsterdamu, Singapuru a Sydney.

„Rok 2016 byl typický pokračujícími kapitálovými toky od asijských institucionálních investorů do evropských hotelů a hotelového trhu, přičemž tato poslední transakce je součástí trendu, který věříme, že bude pokračovat i v roce 2017,“ řekl Patrick Saade, výkonný viceprezident evropských transakcí poradenské a správcovské skupiny JLL.

Společnost Blackstone hotel, který se dříve jmenoval Penta či Rennaisance, odkoupila v roce 2006, o rok později se stal součástí sítě Hilton. Společnost odprodala letos kromě aktuálně odevzdaného hotelu a kanceláří také velkou část hotelových aktiv. Jen nedávno prodala 25 procent celé sítě Hilton, kterou spravuje. Podíl odkoupil za 161 miliard korun čínský konglomerát HNA Group.

Čtěte také:


Previous
Next