Skip to Content

Karolína Plíšková si semifinále Turnaje mistryň nezahraje. Radwaňské podlehla ve dvou setech

Closed
by October 28, 2016 General
Tenistka Karolína Plíšková - Foto:  Reuters

Tenistka Karolína PlíškováFoto:  Reuters

Tenistka Karolína Plíšková podlehla v posledním zápase základní skupiny Turnaje mistryň Polce Agnieszce Radwaňské, což znamená, že si semifinále vrcholu sezony nezahraje. Radwaňská, která v Singapuru obhajuje loňský primát, v pátečním duelu potvrdila, že se jí proti Češce daří. Ve všech předchozích vzájemných zápasech totiž Plíškovou porazila a povedlo se jí to i tentokrát.

Duel mezi Radwaňskou a Karolínou Plíškovou nabídl přímou bitvu o postup mezi nejlepší čtyřku letošního Turnaje mistryň. 

V úvodním setu si obě tenistky zpočátku držely svoje podání. Změnilo se to až v páté hře, kdy se česká hráčka dočkala úspěšného brejku a dostala se do vedení. 

Krátce poté navíc byla Plíšková blízko tomu, aby Polce vzala další servis. To však nevyšlo a naopak Radwaňská byla tou, které se podařilo získat podání soupeřky. 

Definitivní rozuzlení první sady přišlo na řadu ve 12. hře, kdy si Plíšková podruhé prohrála svůj servis a umožnila Polce vyhrát úvodní dějství. 

Čtěte také: Šafářová s Mattekovou-Sandsovou nepoznaly porážku už 17 duelů. Věříme si, říká česká tenistka

Zatímco v prvním setu si obě tenistky ve většině případů svá podání udržely, ve druhé sadě to bylo naopak. 

Servis nevycházel především Plíškové, které se toto trápení nakonec stalo osudné. Polka si za stavu 5:3 vypracovala tři mečboly – ten první sice česká hráčka ještě odvrátila, ale ten druhý v pořadí už ne a bylo rozhodnuto. 

Sedmadvacetiletá Agnieszka Radwaňská tak zvítězila 7:5 a 6:3 a může se těšit na účast v semifinále, v němž narazí na světovou jedničku Kerberovou. 

Autor:  Jakub Knoll

Previous
Next