Skip to Content

Posádka “zabavila” tanker v Malajsii kvůli obchodnímu sporu

Closed
by August 17, 2016 General

Kuala Lumpur – V malajsijských vodách dočasně zmizel ropný tanker. Původní dohady o tom, že loď někdo unesl, nakonec po několika hodinách vyvrátily malajsijské a indonéské úřady. Podle nich za náhlou změnou kurzu je obchodní spor mezi posádkou, nájemcem a majitelem lodi.

dnes 20:32

SDÍLEJ:

Indonéská posádka zamířila do indonéských vod s tankerem Vier Harmoni, který má na palubě 900.000 litrů nafty v hodnotě 1,57 milionu ringgitů (9,5 milionu korun).

Indonéská posádka zamířila do indonéských vod s tankerem Vier Harmoni, který má na palubě 900.000 litrů nafty v hodnotě 1,57 milionu ringgitů (9,5 milionu korun). Autor: ČTK/AP/Eric Gay

Indonéská posádka zamířila do indonéských vod s tankerem Vier Harmoni, který má na palubě 900.000 litrů nafty v hodnotě 1,57 milionu ringgitů (9,5 milionu korun). Loď se nyní nachází poblíž indonéského ostrova Batam, ležícího nedaleko Singapuru.

Podle zástupce malajsijského úřadu pro námořní kontrolu je incident výsledkem „interního problému” mezi indonéským majitelem, malajsijským nájemcem a indonéskou posádkou.

Přestože námořního pirátství v posledních deseti letech v této části světa lehce ubylo díky posílení bezpečnostních kontrol a spolupráce v regionu, stále je tam ještě poměrně intenzivní. K útokům na obchodní lodě nebo k pokusům o ně dochází na této frekventované trase zhruba každých 14 dnů. Ročně je tak v tomto regionu zaznamenáno 70 procent všech podobných incidentů ve světě, uvádí Mezinárodní úřad pro námořní dopravu (IMB).

Autor: ČTK

Previous
Next