Skip to Content

Śmierć na pokładzie samolotu. Pasażerowie musieli siedzieć obok zwłok

Closed
by October 12, 2016 General
Śmierć na pokładzie samolotu. Pasażerowie musieli siedzieć obok zwłok

Foto: Wikipedia (CC BY SA 4.0) Rosjanka zmarł na pokładzie boeinga Azur Air

Pasażerowie lokalnych rosyjskich linii lotniczych Azur Air krytykują firmę za to, że w czasie podróży musieli siedzieć obok ciała kobiety, która zmarła w czasie lotu. Zwłoki położono w przejściu między fotelami i przykryto kocem.

50-letnia Rosjanka, która chorowała na cukrzycę doznała ostrej niewydolności serca po 45 minutach lotu z tureckiej Antalyi do Moskwy na pokładzie boeinga 757 regionalnych rosyjskich linii Azur Air.

Jej mąż w rozmowie z telewizją REN TV powiedział, że zapas insuliny był w nadanym bagażu, gdyż nie sądził, że będzie ona potrzebna. Tłumaczył, że wykonał żonie zastrzyk na godzinę przed lotem i był przekonany, że to wystarczy na całą podróż.

Kobieta zmarła na pokładzie samolotu. Według informacji REN TV, kapitan zrezygnował z lądowania awaryjnego, a ciało kobiety leżało w przejściu przykryte kocem.

Śmierć w samolocie

Zgony na pokładach samolotów zdarzają się rzadko, jednak linie lotnicze posiadają szereg procedur postępowania w taki przypadkach. Personel pokładowy powinien przenieść ciało z dala od pasażerów. Zwłoki powinny być umieszczone na pustych siedzeniach albo w pierwszej klasie, jeśli są tam wolne miejsca. W przypadku dużej liczby pasażerów na pokładzie, zmarły umieszczony powinien zostać w tylnej części samolotu, a w wyjątkowych sytuacjach może zostać zakryty i przywiązany do swojego fotela.

Singapore Airlines wyposażyło swoje samoloty w specjalne “szafki na zwłoki” na wypadek, gdyby któryś z pasażerów zmarł w czasie lotu.

Autor: kło//rzw / Źródło: Independent

Najlepszą pizzę można zjeść we Włoszech – to nie ulega wątpliwości. Ale które miejsce wybrać? Ankietowani przez włoski portal… czytaj dalej  »

Pasażerowie lokalnych rosyjskich linii lotniczych Azur Air krytykują firmę za to, że w czasie podróży musieli siedzieć obok… czytaj dalej »

Do 55 tysięcy spadła liczba mieszkańców Wenecji. To kolejny negatywny rekord – podkreślono w raporcie grupy miłośników miasta,… czytaj dalej  »

Szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry, w sobotę spotkają się w Lozannie, aby omówić kryzys w Syrii -… czytaj dalej »

Nowy ambasador Polski w Moskwie Włodzimierz Marciniak złożył w środę w MSZ Rosji kopie listów uwierzytelniających. Jak… czytaj dalej  »

Białoruski sąd ukarał grzywną o równowartości tysiąca euro Rosjankę, która na lotnisku w Mińsku wspomniała o trotylu –… czytaj dalej »

Były szef brytyjskiego wywiadu MI6 John Sawers ocenił w środę, że sytuacja na świecie staje się “równie niebezpieczna, jeśli… czytaj dalej  »

Choć nie zanosi się na to, by Wielka Brytania zalegalizowała marihuanę, najnowsze oświadczenie władz może wiele zmienić w… czytaj dalej »

Tureckie władze zwolniły blisko 150 starszych rangą wojskowych służących w NATO w Europie i USA w następstwie nieudanego puczu… czytaj dalej  »

Previous
Next