Skip to Content

Torpédoborec USA se srazil s tankerem, deset námořníků je pohřešováno

Closed
by August 21, 2017 General

Poškozený torpédoborec mezitím vlastními silami připlul na singapurskou základnu. Za poslední dva měsíce je to druhá podobná nehoda americké válečné lodi a americké námořnictvo dnes oznámilo, že kvůli incidentům na den přerušilo veškeré aktivity svých lodí na celém světě.

Šéf operací amerického námořnictva, admirál John Richardson, dnes nařídil “operační přestávku” amerických plavidel po celé světě. Podle agentury AFP tak chce předejít dalším podobným incidentům.

Americký ministr obrany Jim Mattis v jordánském Ammánu upřesnil, že je třeba důkladněji vyšetřit, jakým způsobem námořnictvo provádí výcvik svých sil působících v okolí Japonska. Richardson podle Mattise nařídil širší vyšetřování incidentů.

Na místě zasahovala americká letadla a vrtulníky, přítomny byly i remorkéry. Záchranné akci asistovala singapurská námořní a pobřežní stráž a malajské složky, protože ke srážce došlo v malajských vodách Jihočínského moře.

https

zdroj: YouTube

Zranění američtí námořníci byli letecky přepraveni do nemocnice, nikdo z nich podle námořnictva není v ohrožení života.

Torpédoborec John S. McCain, který má ve výzbroji 90 dálkově naváděných střel, byl podle vyjádření amerického námořnictva na rutinní cestě do přístavu. Časně ráno se srazil s ropným tankerem Alnic MC dlouhým 183 metrů, který plul pod liberijskou vlajkou.

Psali jsme:

Americké plavidlo nese jméno po otci a a dědečkovi amerického senátora Johna McCaina, oba se jmenovali stejně a oba byli admirály. Podle údajů amerického námořnictva byla loď, která patří k jeho 7. flotile a jejíž posádku tvoří obvykle 230 námořníků, po srážce schopna další plavby. JohnMcCain na twitteru uvedl, že se za námořníky modlí.

Ropa do moře neunikla, potvrdila jeho posádka telefonicky agentuře Reuters. Podle informací singapurských úřadů na tankeru nejsou žádní zranění a lodní provoz v oblasti není narušen.

Previous
Next