Skip to Content

Friday, September 18th, 2020

V Singapuru potvrdili 41 případů místní nákazy virem zika

Closed
by August 28, 2016 General

Singapur – V Singapuru bylo potvrzeno 41 případů místní nákazy virem zika. Informovala o tom dnes televizní stanice Channel News Asia. Podle singapurského ministerstva zdravotnictví je 34 infikovaných už zcela vyléčeno, zatímco sedm zbylých, kteří ještě mohou nákazu šířit, zůstává v péči nemocnice.

dnes 14:16

SDÍLEJ:

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Autor: ČTK/AP

Úředy oznámily, že se virus objevil u obyvatel či lidí pracujících v Singapuru, kteří v poslední době necestovali do regionů, kde byl tento virus zaznamenán. Proto je také velmi pravděpodobné, že byli infikováni v Singapuru.

Virus se vyskytl ve čtvrti Aljunied tohoto městského státu. Z uvedených 41 případů se 36 týká zahraničních dělníků pracujících na stavbě jednoho bytového a kancelářského komplexu. Ze zbylých pěti nakažených jsou tři Singapurci ve věku 30 až 65 let.

První potvrzený případ lokálního přenosu viru zika oznámilo ministerstvo zdravotnictví v sobotu.

Nákaza virem zika má u dospělých mírný průběh, ale u lidského plodu může způsobit zpomalení vývoje mozku. Nynější epidemie trvá asi rok a nejvíce případů onemocnění bylo zaznamenáno v Brazílii. Virus se rozšířil do téměř celé Latinské Ameriky, ojedinělé případy se objevily i na jiných kontinentech včetně Evropy.

Autor: ČTK

Previous
Next