Skip to Content

Saturday, September 26th, 2020

McLaren: koostöö Hondaga on olnud katastroof

Closed
by September 20, 2017 General

Honda mootorispordidivisjoni juht Masashi Yamamoto ütles hiljuti, et nende kogemuste põhjal on McLaren muutustega kohanemiseks liiga jäik. Nüüd oli brittide kord vastulauseks.

«Kui viimasele kolmele aastale tagasi vaadata, siis on see meie jaoks olnud korralik katastroof – seda siis tõsiseltvõetavuse ning uute toetajate leidmise koha pealt,» selgitas Boullier.

Honda probleemiks on, et viimase kolme hooajaga pole suudetud meeskonnale tarnida mootoreid, mis oleks kas kiired või vastupidavad. Seega läheb McLaren järgmiseks hooajaks Renault manu, Honda saab enda uueks kliendiks aga Toro Rosso.

«Kui vaadata pikas perspektiivis, siis ma olen kindel, et järgmise viie aastaga saame kindlasti tagasi sinna, kuhu McLaren kuulub. Selle tagasituleku toel muutume taas tõsiseltvõetavaks ja ehitame taas oma sponsorbaasi üles. Selleks võib kuluda kaks kuni kolm aastat,» lisas Boullier. «Me oleme MM-arvestuses praegu üheksandad. Tippmootoriga oleksime hetkel ilmselt neljandad ja ainuüksi auhinnarahad kataksid mootorikulutused – nii et muutus pole rahaliselt suur risk.»

Previous
Next